Dr. MAŠA ISLAMČEVIĆ RAZBORŠEK, prof.

Ime:
Maša
Priimek:
Islamčević Razboršek
Prostor:
D1 – 402
Telefon:

BIOGRAFSKI PODATKI

• 2003 Diploma na UM PF (FNM)
  • 2005 Asistentka za analizno kemijo
  • 2008 Doktorat na UM FKKT

PEDAGOŠKO DELO

• OSNOVNA ŠOLA, delo profesorice kemije
  • UM FKKT/ UNI, VS – vaje pri predmetu Analizna kemija I, I. Letnik, 1. Bolonjska stopnja
  • UM FKKT/ UNI, VS – vaje pri predmetu Analizna kemija II in Industrijska analiza, II. Letnik, 1.

Bolonjska stopnja

• UM FKKT/ UNI – vaje pri predmetu Analizna kemija, I. Letnik, 2. Bolonjska stopnja
  • UM FNM/UNI – vaje pri predmetu Analizna kemija I in Analizna kemija II, Bolonjski program

Izobraževalna kemija

• UM FNM/UNI – vaje pri predmetu Analizna kemija v okolju, Bolonjski program Ekologija z naravovarstvom
  • UM FNM/UNI – vaje pri predmetu Osnove okoljske kemije, Bolonjski program Ekologija z naravovarstvom
  • UM FNM/UNI – vaje pri predmetu Nevarne snovi v bivalnem okolju, Bolonjski program Ekologija z naravovarstvom

DRUGO DELO

• večkratna aktivna udeležba na mednarodnih in domačih konferencah, simpozijih, kongresih, delavnicah ter sodelovanje pri organizaciji različnih konferenc in izobraževanj, delo na različnih znanstvenih ali strokovnih projektih.

PODROČJE RAZISKOVANJA

• Raziskovanje zajema predvsem področja analizne kemije kot sta kemometrija in separacijske metode, predvsem plinska kromatografija z masno spektrometrijo (GC-MS), tekočinska kromatografija visoke ločljivosti (HPLC), tankoplastna kromatografija (TLC), razvoj in optimizacija analiznih metod, ipd. Raziskovanje vključuje tako individualno raziskovalno delo kot tudi delo z diplomanti, magistranti, doktorandi, pisanje člankov, recenzijo člankov, pripravo projektov itd.

IZOBRAŽEVANJE V TUJINI

• 2004 in 2005: dvo-mesečno izobraževanje in raziskovalno delo s področja kemometrije, opravljeno v okviru CEEPUS izmenjave na Slovaškem, na Univerzi v Bratislavi, na Fakulteti za prehrambeno in kemijsko tehnologijo.
  • 2013: eno – mesečno  izobraževanje in raziskovalno delo s področja atomske absorpcijske spektroskopije, opravljeno v okviru CEEPUS izmenjave V BiH, na Univerzi v Tuzli, na Fakulteti za tehnologijo.

NAGRADE IN PRIZNANJA

• 2008 Krkina nagrada za doktorsko delo