Pomembni dosežki sodelavcev

NAGRADE IN PRIZNANJA

• prof. dr. Mojca Škerget, Zoisovo priznanje za pomembne znanstvenoraziskovalne in razvojne dosežke v kemijskem inženirstvu, 2012
  • prof. dr. Mojca Škerget, zlati znak Univerze v Mariboru, 2013

ČLANSTVO V ORGANIH IN KOMISIJAH

• prof. dr. Željko Knez, podpredsednik Slovenskega kemijskega društva (SKD)
  • prof. dr. Maja Leitgeb, podpredsednica Znanstvenega sveta za tehniške vede pri Javni agenciji za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije
  • prof. dr. Maja Leitgeb, prof. dr. Mojca Škerget, članici Ameriškega kemijskega združenja (ACS)
  • prof. dr. Željko Knez, član Evropskega združenja kemijskih inženirjev (EFCE - delovna skupina Visokotlačna tehnologija)
  • prof. dr. Željko Knez, član Nemške plaforme za kemijsko tehnologijo (ProcessNet)
  • prof. dr. Željko Knez, član Evropskega združenja kardiologov (FESC)
  • prof. dr. Željko Knez, član AOCS
  • prof. dr. Željko Knez, član Mednarodnega združenja za napredek superkritičnih fluidov (ISASF)
  • prof. dr. Željko Knez, član Združenja nemških inženirjev (VDI - Gesellschaft Verfahrenstechnik und Chemieingenieurwesen)
  • prof. dr. Željko Knez, član Slovenskega akademijsko tehniško-naravoslovnega društva (SATENA)
  • prof. dr. Željko Knez, član Evropske akademije znanosti in umetnosti (EASA)
  • prof. dr. Željko Knez, član Slovenske akademije znanosti in umetnosti (SAZU)

ČLANSTVO V MEDNARODNIH UREDNIŠKIH ODBORIH

• prof. dr. Željko Knez, Acta Chimica Slovenica
  • prof. dr. Željko Knez, Acta Medico Biotechnica
  • prof. dr. Željko Knez, The Journal of Supercritical Fluids
  • prof. dr. Željko Knez, Univerzitetna revija
  • prof. dr. Željko Knez, Chemical Industry & Chemical Engineering Quaterly

ORGANIZACIJA MEDNARODNIH SREČANJ

• Poletna šola - DAAD: Center of Applied Spectroscopy - Instrumental analysis, Maribor, 2012, 2014.
  • Poletna šola - Life Long Learning Intensive Course PIHPT: Process Intensification by High Pressure Technologies – Actual Strategies for Energy and Resources Conservation, Maribor - Graz, 2012.

SODELOVANJE Z USTANOVAMI IN PODJETJI

SODELOVANJE Z UNIVERZAMI

• Erlangen, Nemčija (Friedrich - Alexander - University Erlangen – Nuremberg,Chair of Separation Science and Technology, prof.dr. W. Arlt)
  • Bochum, Nemčija (Ruhr-Universität Bochum, prof. dr. E. Weidner in prof. dr. M. Petermann)