Prof. dr. Mladen Franko postal častni doktor

Prof. dr. Mladen Franko, predavatelj predmetov analizne kemije na 1. stopnji naših programov,  je prejel naziv častni doktor Azerbajdžanske državne kmetijske univerze (ang. Azerbaijan State Agricultural University – ASAU) v Ganji.

Prof. Franko sodeluje z Azerbajdžansko državno kmetijsko univerzo v Ganji od leta 2013, ko so prve izmenjave med univerzama stekle v okviru projekta Erasmus Mundus “Infinity”. Od leta 2015, kot gostujoči profesor redno predava na Azerbajdžanski državni kmetijski univerzi, kjer študentom in sodelavcem univerze prenaša bogato znanje in svoje najnovejše znanstvene dosežke s področja ekološkega kmetijstva, okoljske kemije in analiznih metod za kemijsko analizo in karakterizacijo okoljskih vzorcev ter zagotavljanje kakovosti in varnosti hrane.

Čestitamo!