Študijski programi druge stopnje: Vpis 2015/16, 16/17, 17/18, 18/19

Kemijska tehnika

Trajanje: 2 leti.
Študijski smeri: kemijska tehnika, biokemijska tehnika.
Naziv: magister inženir kemijske tehnike oz. magistrica inženirka kemijske tehnike.
Vpisni pogoji: program I. stopnje ustreznega področja (npr. kemija, kemijska tehnologija, kemijska tehnika, procesna tehnika, biokemijska tehnika, izobraževalna kemija) ali ustrezni visokošolski strokovni program sprejet pred 11. 6. 2004.
Možnosti zaposlitve: magistri kemijske tehnike so usposobljeni za opravljanje zahtevnih nalog na področju raziskav in razvoja v številnih panogah procesne industrije, npr. kemijski, farmacevtski, naftni, živilski industriji, v industriji celuloze in papirja, plastičnih mas in vlaken ter v industriji procesne opreme. Sodelujejo lahko pri vodenju podjetij, projektiranju, strokovnem svetovanju, trženju, zaščiti okolja, organiziranju varstva pri delu, pripravi vode, nadzoru kvalitete in razvoju informacijskih tehnologij. Usposobljeni so za zahtevne naloge na področju raziskovanja in razvoja novih proizvodov, procesov in opreme, za vodenje proizvodnje, nadzor izgradnje obratov in za raziskovanje na področjih kemijske in biokemijske tehnike. Zaposlujejo se lahko tudi v javnih zavodih, državni upravi (npr. carina, inšpekcije), na raziskovalnih inštitutih, v različnih izobraževalnih inštitucijah, revizorskih podjetjih, svetovalnih podjetjih ipd.
Nadaljevanje študija: študijski programi tretje stopnje za pridobitev doktorata.
Predmetnik,opis predmetovprestopni pogoji

Kemija

Trajanje: 2 leti.
Naziv: magister/magistrica kemije.
Vpisni pogoji: program I. stopnje ustreznega področja (npr. kemija, biokemija, farmacija, kemijska tehnologija, izobraževalna kemija) ali ustrezni visokošolski strokovni program sprejet pred 11. 6. 2004.
Možnosti zaposlitve: magistri kemije so usposobljeni za opravljanje zahtevnih nalog na področju analitike, materialov in okoljske kemije. Opravljajo lahko poklice, kot so menedžerji, kemiki, kemijski in živilski tehnologi, ekologi, biokemiki. Sodelujejo lahko pri vodenju podjetij, strokovnem svetovanju, trženju, zaščiti okolja, pripravi vode, nadzoru kvalitete ipd. Zaposlijo se lahko v kemijski, farmacevtski, živilski in sorodnih industrijah, kot tudi v raziskovalnih inštitutih, laboratorijih, forenzičnih laboratorijih, zavodih ipd.
Predmetnikopis predmetovprestopni pogoji

IP KEMIJA IN ANALIZA VOD
Obveščamo vas, da bo test pri izbirnem predmetu KEMIJA IN ANALIZA VOD, 2 KE MAG (dr. M. Simonič) potekal v četrtek, 16. 12. 2021 ob 11. uri v pred. A-104. več >

SEPARACIJSKA TEHNIKA, 3 KE UN, test