Obvestilo o pogoju PCT za vstop v visokošolske zavode
24.08.2021

Obveščamo vas, da je v skladu z Odlokom o določitvi začasnih pogojev za izvajanje dejavnosti v vzgoji in izobraževanju ter visokem šolstvu (Uradni list, št. 132/2021vstop v prostore visokošolskih zavodov dovoljen le ob izpolnjevanju pogoja PCT! Pogoj morajo izpolnjevati vse osebe, starejše od 15. let, navedeno pa velja od 23. avgusta 2021.

Po trenutno veljavnem odloku je testiranje za študente samoplačniško, veljavnost testa je 48 ur.

Hkrati vas obveščamo, da je v notranjih prostorih nošnja mask še vedno obvezna ves čas prisotnosti, prav tako je pred vstopom v prostore obvezno razkuževanje rok.

O vsakršni spremembi odlokov in navodil, ki jih bomo prejeli s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter rektorata Univerze v Mariboru, vas bomo obvestili.