Študijski programi druge stopnje: Vpis 21/22, 20/21, 19/20

Kemijsko inženirstvo

Trajanje: 2 leti.
Študijski smeri: kemijsko inženirstvo, biokemijsko inženirstvo.
Naziv: magister inženir kemijskega inženirstva oz. magistrica inženirka kemijskega inženirstva.
Vpisni pogoji: program I. stopnje ustreznega področja (npr. kemija, kemijsko inženirstvo, kemijska tehnologija, kemijska tehnika, procesna tehnika, biokemijska tehnika, izobraževalna kemija) ali ustrezni visokošolski strokovni program sprejet pred 11. 6. 2004.
Možnosti zaposlitve: magistri kemijskega inženirstva so usposobljeni za opravljanje zahtevnih nalog na področju raziskav in razvoja v številnih panogah procesne industrije, npr. kemijski, farmacevtski, naftni, živilski industriji, v industriji celuloze in papirja, plastičnih mas in vlaken ter v industriji procesne opreme. Sodelujejo lahko pri vodenju podjetij, projektiranju, strokovnem svetovanju, trženju, zaščiti okolja, organiziranju varstva pri delu, pripravi vode, nadzoru kvalitete in razvoju informacijskih tehnologij. Usposobljeni so za zahtevne naloge na področju raziskovanja in razvoja novih proizvodov, procesov in opreme, za vodenje proizvodnje, nadzor izgradnje obratov in za raziskovanje na področjih kemijske in biokemijske tehnike. Zaposlujejo se lahko tudi v javnih zavodih, državni upravi (npr. carina, inšpekcije), na raziskovalnih inštitutih, v različnih izobraževalnih inštitucijah, revizorskih podjetjih, svetovalnih podjetjih ipd.
Nadaljevanje študija: študijski programi tretje stopnje za pridobitev doktorata.
Vodja študijskega programa: red. prof. dr. Zorka Novak Pintarič.
Predmetnik, opis predmetovprestopni pogoji

Kemija

Trajanje: 2 leti.
Naziv: magister/magistrica kemije.
Vpisni pogoji: program I. stopnje ustreznega področja (npr. kemija, biokemija, farmacija, kemijsko inženirstvo, kemijska tehnologija, izobraževalna kemija) ali ustrezni visokošolski strokovni program sprejet pred 11. 6. 2004.
Možnosti zaposlitve: magistri kemije so usposobljeni za opravljanje zahtevnih nalog na področju analitike, materialov in okoljske kemije. Opravljajo lahko poklice, kot so menedžerji, kemiki, kemijski in živilski tehnologi, ekologi, biokemiki. Sodelujejo lahko pri vodenju podjetij, strokovnem svetovanju, trženju, zaščiti okolja, pripravi vode, nadzoru kvalitete ipd. Zaposlijo se lahko v kemijski, farmacevtski, živilski in sorodnih industrijah, kot tudi v raziskovalnih inštitutih, laboratorijih, forenzičnih laboratorijih, zavodih ipd.
Vodja študijskega programa: red. prof. dr. Peter Krajnc.
Predmetnikopis predmetovprestopni pogoji

Kolokviji iz VAJ
Obveščamo vas, da  bodo  kolokviji iz VAJ pri dr. Maši Islamčević Razboršek,  v  četrtek, 18. 8. ob 12. uri v pred. A-105, pri sledečih predmetih: -Analizna kemija v okolju (FNM) -Osnove o več >

Zdravstvena oskrba študentov