Ponudba za delo na IJS
03.08.2022

Iščemo magistra, ki bo delal doktorat na temo mednarodnega projekta Cool BatMan: Battery Thermal Management System Based on High Power Density Digital Microfluidic Magnetocaloric Cooling

Cilj projekta Cool BatMan je vzpostaviti fundamentalno razumevanje dinamičnega toplotnega obnašanja dveh fizikalnih pojavov sklopljenih v kompaktni magnetokalorični hladilni napravi. Magnetokalorični material bo združen s pojavom t.i. elektroomočenja na dielektriku, s čimer bomo izdelali unikaten princip magnetokaloričnega hlajenja, ki bi lahko bil v prihodnosti uporaben v Li-ionskih baterijah v e-mobilnosti.

Iščemo doktorskega/ko kandidata/ko za delo na mednarodnem raziskovalnem projektu, za katerega smo pridobili sredstva v sklopu sheme M-era.net. Gre za evropski konzorcij štirih inštitucij: Fakulteta za strojništvo (FS-UL), Inštitut Jožef Stefan (IJS), Leibniz Institute for Solid State and Materials Research Dresden in University of Barcelona. Kandidat/ka bi bila zaposlen/a na obeh slovenskih inštitucijah, bil/a pa bi tudi močno vpet/a v sodelovanje z ostalima tujima partnerskima inštitucijama.

KOMPETENCE KANDIDATA/KE

magisterij iz naravoslovne ali tehnične smeri

sposobnost dela v interdisciplinarnem mednarodnem okolju

želja po raziskovanju in učenju novih stvari

Zainteresirane kandidate vabimo, da kontaktirajo prof. dr. Hano Nemevšek Uršič (IJS) na hana.ursic@ijs.si.

Kolokviji iz VAJ
Obveščamo vas, da  bodo  kolokviji iz VAJ pri dr. Maši Islamčević Razboršek,  v  četrtek, 18. 8. ob 12. uri v pred. A-105, pri sledečih predmetih: -Analizna kemija v okolju (FNM) -Osnove o več >

Zdravstvena oskrba študentov
Okrožnica v zvezi z zdravstveno oskrbo študentov: Ambulanta za študente na lokaciji »Pri parku« v okviru Zdravstvenega doma dr. Adolfa Drolca Maribor ne obstaja več. Več…       več >