Razvoj novega katalizatorja z izjemno učinkovitostjo proizvodnje amonijaka
09.01.2024

Izr. prof. dr. Matjažu Finšgarju čestitamo ob objavi prispevka v prestižni znanstveni reviji Advanced Energy Materials s faktorjem vpliva 27,9. Delo je nastalo v sodelovanju z mednarodno raziskovalno skupino pod vodstvom Dinesha Shettyja in Kayaramkoda Chandrana Ranjeesha iz Kalifa University, Tine Škorjanc iz Univerze v Novi Gorici in drugimi raziskovalci iz Indian Institute of Technology Ropar, Kalifa University of Science and Technology ter University of Strasbourg CNRS. V raziskavi so predstavili razvoj novega organskega katalizatorja za izboljšanje elektrokatalizne redukcije dušika in proizvodnjo amonijaka z visokim izkoristkom in selektivnostjo.

Prispevek je dosegljiv na An In situ Proton Filter Covalent Organic Framework Catalyst for Highly Efficient Aqueous Electrochemical Ammonia Production – Ranjeesh – Advanced Energy Materials – Wiley Online Library.

Rezultati izpita iz predmeta Kinetika v kemiji
V priponki najdete rezultate izpita iz predmeta Kinetika v kemiji. Rezultati-izpita-iz-predmeta-Kinetika-v-kemiji-dne-13.2.2024s.pdf več >

Analizna kemija 1 vaje, informacije za 1. letnike
V priponki najdete informacije o poteku in razporedu vaj pri Analizni kemiji I. LV-AK-I_1234_skupina.docx več >