Slovenija postala polnopravna članica evropske biobanke BBMRI-ERIC
22.11.2021

Na zasedanju letne skupščine 19.11.2021 je bila Republika Slovenija soglasno sprejeta v polnopravno članstvo evropske biobanke BBMRI-ERIC. Slovenski biobančni konzorcij BBMRI.SI tako predstavlja prvo nacionalno vozlišče kake evropske strateške raziskovalne infrastrukture (ESFRI) s sedežem v kohezijski regiji Vzhodna Slovenija. Vodilni konzorcijski partner je namreč Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Mariboru, nacionalni koordinator pa prof.dr. Urban Bren. Sodelujoče fakultete Univerze v Mariboru (FKKT, MF, FZV, FERI, PF, FNM in FKBV) bodo tako v partnerstvu z Univerzo v Ljubljani, Univerzo na Primorskem ter Univerzitetnim kliničnim centrom Maribor v slovenskem prostoru vzpostavile trajnostno biobančno infrastrukturo, ki bo izpolnjevala vse evropske etične, pravne, socialne, varnostne, kakovostne, laboratorijske ter bioinformacijske standarde in smernice. S tem bomo omogočili pridobitev inovativnih raziskovalnih spoznanj, ki bodo rezultirala v izboljšanih ter novih vrstah zdravljenja, kar je v času pandemije COVID-19 še toliko bolj pomembno.

Čestitamo!

Slovenija postala polnopravna članica evropske biobanke BBMRI-ERIC
Na zasedanju letne skupščine 19.11.2021 je bila Republika Slovenija soglasno sprejeta v polnopravno članstvo evropske biobanke BBMRI-ERIC. Slovenski biobančni konzorcij BBMRI.SI tako predstavlja p več >

Poročilo o izvoljenih kandidatih za študentski svet FKKT