Strokovna ekskurzija v tovarno zdravil Krka d.d. Novo mesto
13.03.2012

V letošnjem študijskem letu 2011/12 smo za študente 4. letnika dodiplomskega študija in študente podiplomskega študija Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo organizirali strokovno ekskurzijo. V sredo, 22. februarja 2012, smo si ogledali tovarno zdravil Krka d.d. v Novem mestu.

Po prihodu v Krko nas je pozdravil gospod izr.prof.dr. Franc Vrečer, predsednik znanstvenega odbora Sveta sklada Krkinih nagrad. Poudaril je, da je vesel našega obiska, in da si želijo dobrega sodelovanja z Univerzo v Mariboru in tudi s študenti naše fakultete.

Nato smo si ogledali film o tovarni zdravil Krka, o obratu za proizvodnjo trdnih oblik zdravil Notol in o sintezi 4. Pot nas je vodila skozi kemijsko razvojne laboratorije, razvojno kontrolni center in obrat za proizvodnjo trdnih oblik zdravil Notol.

Z navdušenjem smo poslušali predstavitve njihovega dela, predvsem pa proizvodno pot do  različnih  farmacevtskih izdelkov. Zelo zanimiva je bila predstavitev obrata za proizvodnjo trdnih oblik zdravil Notol, najbolj navdušeni pa smo bili nad ogledom kemijsko razvojnih laboratorijev. Nazorno nam je bil predstavljen prenos različnih kemijskih procesov in tehnik v industrijsko okolje. Bodočim diplomatom je podjetje Krka tudi predstavilo delo s področja kemije in kemijske tehnologije in s tem tudi možnosti zaposlitve.

Celotni organizacijski ekipi podjetja Krka, d.d., ki je ekskurzijo odlično izvedla, se iskreno zahvaljujemo. Tudi naprej si želimo dobrega sodelovanja ter možnosti, da obiščemo ter si ogledamo to za slovensko kemijsko in farmacevtsko industrijo tako pomembno in uspešno podjetje.