Študentski projekti

Študentski projekti za zgodnje razvijanje raziskovalnih kompetenc študentov

Namen projektov je spodbujanje zgodnjega razvijanja raziskovalnih kompetenc študentov in izvajanje prožnih oblik učenja na področju zelene kemije, zelenega kemijskega inženirstva in digitalizacije.
Na ta način se bo mladim omogočalo pridobivanje raziskovalnih izkušenj že med izobraževanjem ter razvoj inovativnosti in kreativnega razmišljanja za boljšo zaposljivost in usposobljenost za razvojno-raziskovalno delo v delovnem okolju.
V projekt se vključujejo študenti prve in druge stopnje vseh študijskih programov UM FKKT.
Pričakovani rezultati so pisni sestavki v slovenskem ali angleškem jeziku, ki izkazujejo značilnosti znanstveno raziskovalnih objav, npr. prispevek (ali osnutek prispevka) na konferenci, strokovni ali znanstveno raziskovalni članek (ali osnutek članka). Ob zaključku projekta se izvede javna predstavitev rezultatov dela.

2023

Projekta se izvajata od 1. 3. 2023 do 20. 9. 2023.
• Funkcionalizirani magnetni nanodelci za odstranjevanje mikro- in nanoplastike iz vode
Mentorja: dr. Matjaž Kristl, dr. Janja Stergar
• Hierarhično porozni polimeri iz naravnih virov

Mentorja: dr. Peter Krajnc, Stanko Kramer mag.kemije

 

 


»Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije, in Evropska unija – NextGenerationEU. Projekt se izvaja skladno z načrtom v okviru razvojnega področja Pametna, trajnostna in vključujoča rast, komponente Krepitev kompetenc, zlasti digitalnih in tistih, ki jih zahtevajo novi poklici in zeleni prehod (C3 K5), za ukrep investicija F. Izvajanje pilotnih projektov, katerih rezultati bodo podlaga za pripravo izhodišč za reformo visokega šolstva za zelen in odporen prehod v Družbo 5.0: projekt Pilotni projekti za prenovo visokega šolstva za zelen in odporen prehod.«